A S/ALON BUDAPEST tervezői pályázata évről-évre bemutatkozási lehetőséget biztosít hazai tervezők, stúdiók és alkotók számára, hogy egy konkrét tematika mentén megmutathassák kreatív látásmódjukat.
Az idei pályázat témája a fény, mely annak térszervező erejét állítja középpontba. Az installációkban ennek megfelelően teret kaphatnak a különböző fénytörési technikák, színes fényforrások, designer lámpák, irizáló felületek és okos világítási megoldások egyaránt. Olyan terveket valósítunk meg, amelyek a fényt multifunkcionális eszközként kezelik, és merészen kombinálják a különböző technikákat és anyagokat.
A S/ALON BUDAPEST tervezői pályázat 2024. július 31-én lezárult. Az esemény szakmai csapata remekül kidolgozott, izgalmas pályamunkák közül választotta ki azt a 8 tervezőt vagy tervezőcsapatot, akik végül megvalósíthatják elképzeléseiket a S/ALON BUDAPEST lakástrend kiállításon 2024. szeptember 20-22. között a Budapest Arénában.
NYERTESEK |
Idén 8 tervezőnek és tervezőcsapatnak biztosítunk megjelenési lehetőséget különálló terekben, melyeket a nyertesek saját elképzeléseik szerint rendezhetnek be. Ismerd meg őket közelebbről! |
Kerezsi Anita festményeit és virágkölteményeit már számos hazai és külföldi helyszínen kiállították. Jelenleg aktívan tevékenykedik virágkötőként, munkái neves budapesti szállodákban is megtekinthetők.
Blum Dávidot kreatív munkái során leginkább a 2D animációk, festészet és a performatív önkifejezés lehetőségei foglalkoztatják.
Seres Tamás több művészeti ágban is kipróbálta már magát. Kedveli a nem megszokott lakberendezési megoldásokat, a feltűnő és egyedi tárgyakat.
Szentgyörgyi Szandra formatervező, lámpákat és fényinstallációkat tervez közületekbe és privát belsőépítészeti terekbe egyaránt. Az installációi méretük okán többnyire egyszeri, monumentális darabok.
Számára egy lámpa megalkotásának a legizgalmasabb területe az anyag és a fény egymásra ható kölcsönhatása, hiszen egy anyag többféleképpen megvilágítva mindig új végeredményt, fényhatást kölcsönöz. Munkái Saintsan márkanév alatt jelennek meg.
Harcos Andra, négyszeres Master of Light, a Fény Mestere különdíjas fényművész. Szakterülete, hogy olyan tereket teremtsen a fényszobrai segítségével, amelyek emelik a jelenlévők lelkét, hosszú távon pedig jobbá teszik az életüket.
Tóth Anita az AT Home Design belsőépítész stúdió megálmodója. Szenvedélye a belső terek megalkotása és tervezése. Az elmúlt években számos exkluzív életteret terveztek csapatával, többek között Franciaországban, Párizsban is.
A Kolonaad Design alkotói Berkes Áron Kolos formatervező és Berkes Ádám Csanád szobrász. Munkáik a képzőművészet és a design határmesgyéjén mozognak. A funkcionalitás mellett fontos számukra a magas minőségű, időtálló kivitelezés és a hozzáadott szellemi érték.
Dénes Petra divatkiegészítő tervező. Folyamatosan keresi az olyan megoldásokat, amivel csökkenteni lehet a hulladéktermelést és ez vezette oda, hogy lakáskiegészítőket is tervezzen.
Az Esstre márka alapítója és a termékek tervezője, Varga Eszter szobrászművész. Alkotásaiban a szobrászat határait kereső, új inspirációk, anyagok és technikák után kutató szemléletet követi.
Triff Adorján művészi vetítések tervezésével és kivitelezésével foglalkozik.
Kalácska Zsanett a VIVOID márkanév alatt textil szerkezetekből tervez akusztikus falburkolatokat, faliszőnyegeket, falpaneleket. Alkotópárosként pedig speciális fényeffektekkel és általuk életre keltett textil elemekkel számos elektronikus zenei eseményen teremtettek már látványos atmoszférát.
Az együttműködésben Terpák Mónika felel az enteriőrért. A kiállítási terek tervezésekor szeret formabontó, meghökkentő, akár kifejezetten megosztó térbeli megoldásokkal élni.
A LightCore Stúdió hiperexkluzív lámpái összetett technológiai eljárások révén újraértelmezett növényi struktúrák.
Sarkadi Ildi 2016-ban ültette el az első fénymagot a Kanári-szigeteken. Az alapanyagok felkutatása, megmunkálása és fénnyel kiegészítése összhangban áll a Slow Design elveivel. Módszere szerint végig az alapanyag fokozatosan világossá váló igényeire hagyatkozik. Minden egyes munkája külön történet, külön út, külön üzenet, egyszeri és megismételhetetlen együttállás.
Az agiba studio fő profilja igazi otthonok komplex belsőépítészeti tervezése és kivitelezése.
Giba Ágnes belsőépítész, lakberendező és formatervező. Tizenöt éve készít koncepcionális és kivitelezési terveket lakások, családi házak, kiállítási standok, butikhotelek, panziók, üzlethelyiségek, egyedi és sorozatgyártott belsőépítészeti termékek (bútorok, szaniterek, lámpák) számára itthon és külföldön.
Csikász Györgyi, a Light Studio alapítója és ügyvezetője több, mint 20 éve készít egyedi, elsősorban textil ernyős lámpákat. Szenvedélye a kreativitás és az esztétika iránt mindig meghatározó volt. A lakberendezői képzés elvégzése után kezdett el a belsőépítészet területén tevékenykedni, ezen belül a fény és a különböző világítástechnikai megoldások inspirálták leginkább.
Partnerei főként enteriőrtervezők és lámpaüzletek, akikkel számos sikeres projektet valósított meg.