A 2018-as S/ALON BUDAPEST kiállítói listájának összeállításakor kiemelten fontos szempont volt a hazai kreatív tervezői réteg sokszínű palettájának bemutatása. A meghívott önálló tervezők design szemlélete igazán sokféle, mégis közös bennük az alkotás és kreativitás iránt táplált rendíthetetlen szenvedély. Böngészd át a kiállítás izgalmas standjaiból összeállított válogatásunkat, és inspirálódj te is az alkotók különleges design megoldásai által!
Torma Beatrix egy igazán sokoldalú alkotó, akinek munkásságában egyaránt megjelennek belsőépítészeti és styling projektek, csak úgy, mint a kreatív koncepcióalkotás és a fotográfia. Szinguláris tervezői nyelvezetét meghatározza a mindenkori építészeti értékek tisztelete, a tér és fény viszonyában való gondolkodás, és a klasszikus kézműves tárgyak természetes, emberközeli mivolta. Sokéves tapasztalatát nem csak tervezőként, de szerzőként és előadóként is kamatoztatja, elsősorban kulturális témákban. A S/ALON BUDAPEST kiállításra tervezett enteriőrjében központi helyen jelent meg a mai tervezői hozzáállás, valamint a hagyományos bútorok és kiegészítők kettőssége, így alkotva olyan teret, mely egyszerre idézi meg a feszültség és a harmónia érzeteit.
A Chez Elles belsőépítészeti stúdió munkáinak minden szegletét átjárja az alapító-tervező Hadnagy Tímea különleges, érzéki design szemlélete. Projektjeik középpontjában a mindenkori megrendelő igényei, vágyai és ambíciói állnak, melyeket a tervezőcsapat a lehető leghűbb módon képez le az enteriőrtervezés nyelvére. Az így készült terekben egyesülnek a legfrissebb design trendek, a komfortos funkcionalitás és a meleg otthonosság. Kiemelten fontos nekik az időtálló, minőségi anyagok használata, melyet a kiállításra tervezett enteriőrjük kifogásolhatatlan anyaghasználata és összeállítása is jól illusztrál. A hívogató otthonosság és a bohém sikk által meghatározott életteret a Konfetti&Co. által készített lufiinstalláció tette teljessé.
A Varga Luca építész-belsőépítész nevével fémjelzett Interiorlines projektjei közt egyaránt megtalálhatók otthonok, közületi funkciójú terek és irodák. Ami műfajtól függetlenül állandó, az Luca letisztult, érzelmekre fókuszált stílusvilága, mely az esztétikai megjelenés mellett a műszaki megvalósíthatóságra és az időtálló minőségre is nagy hangsúlyt fektet. A S/ALON BUDAPEST kiállításra tervezett formabontó enteriőrje az Y generáció folyamatosan formálódó térhasználati tendenciáira fókuszált, különös tekintettel a multifunkcionális téralkotás és a modularitás elvrendszereire. Az enteriőr kialakításának alapjait Nemes Orsolya generációkutatása adta, a tér végső formáját pedig Csontos Eszter, Varga Tamás és Kovács Máté Gergő munkája révén nyerte el, akik a szöveges és grafikai megjelenés elkészítésében dolgoztak együtt a tervezővel.
A Reklektik kultúrája a belső békére és a váratlan megoldások harmóniájára épül. A formatervezőként végzett Hannus Tamás irányításával tervezett terekben kiemelten fontos a személyesség és a játékos, látványos megoldások inspiráló és felszabadító hatása, természetesen a logikus, funkcionális térszervezéssel összhangban. Az “Emlékek között” fantázianevű installációjuk központi témájaként a múltidézés szolgált, így klasszikus - javarészt dán tervezésű - darabok képezték az enteriőr sarokpontjait. A klasszikus, kézműves bútorokat és kiegészítőket új kontextusban tálalva mutatták meg, így alkotva egy hatásos, látványos, mégis otthonos teret, mely finom érzékkel szintetizálja a múlt és a jelen értékeit és tervezői hozzáállását. A Reklektik installációjáról még többet megtudhatsz a stúdió blogján megjelent részletes bemutatóból!
Ha szeretnéd felidézni a kiállítás legizgalmasabb pillanatait, látogasd meg a galériánkat, és kövess minket a Facebookon és az Instagramon, ahol hétről hétre további inspiráló tartalmakkal találkozhatsz!