Folyamatosan átalakuló világunkban Hérakleitosz ősi mondása még relevánsabb, mint valaha: a változás az egyetlen állandó. A legkülönfélébb kihívásokkal kell tervezőknek és gyártóknak szembenézni, hogy felvegyék a tempót a megújuló perspektívákkal. Egy vízió azonban töretlenül velünk maradt az évek során: a fenntartható jövő képe. A Slamp, a kortárs lámpadesign úttörői, a tudatosságra törekvő piac egyik legígéretesebb márkája. Íme 6 érdekesség az olasz gyártó fenntartható világáról!
Accordeon / Marc Sadler
A Slamp termékek gyártása során specifikusan erre a célra létrehozott technopolimer lapokat állítanak elő, melyeket a hidegvágást követően kézzel formálnak végleges alakjukra. A márka saját számításai szerint ez az eljárás pontosan nulla szén-dioxid kibocsátással jár. A vállalat által felhasznált energia legnagyobb százaléka ráadásul megújuló forrásokból származik.
A legmodernebb technológiai innovációk legalább annyira esszenciális részét képezik a Slamp arculatának, mint jól ismert termékeik. A gyártáshoz a márka saját bejegyzett technopolimerjeit használja fel, mint a Lentiflex, Cristalflex, Opalflex és Goldflex. Ezek adják meg a Slamp lámpák egyedi, könnyen felismerhető formáját. Ezek az anyagok amellett, hogy ellenállnak a hőnek, felületi sérüléseknek és a pornak, de visszaforgathatóak a gyártási ciklusba. És ha már szóba került, hogy az újrahasznosítás során hol köthetnek ki ezek az anyagok...
Bár a Slamp felhasználók közül mindenképp a legapróbbak, ökológiai jelentőségük szinte felmérhetetlen. Az Apidae családba tartozó méhfajok beporzó tevékenysége a mezőgazdaságban nyújt természetes alternatívát káros vegyi anyagokra. Hogy védelmükhöz hozzájáruljon, az olasz gyártó a gyártás során megmaradt felesleges anyagokat összegyűjti és méhkasként hasznosítja újra - a technopolimerek formálhatósága lehetővé teszi, hogy az egykoron lámpának készülő lapokat méhkassá alakítva könnyen hordozható otthon készüljön a méhrajok számára.
Cordoba / Daniel Libeskind
Zaha Hadid, Daniel Libeskind, Marc Sadler, valamint Doriana és Massimiliano Fuksas csak pár név az alkotóművészek széles köréből, akiknek saját Slamp kollekciója jelent meg. A művészek és művészetek támogatása a márka 1994-es alapítása óta központi értéke az olasz gyártónak, és az évek során a vállalat a szakmabeliek és alkotók valóban interkulturális, sokszínű találkozóhelyévé vált.
A Slamp sosem mondott le a lehetőségről, hogy egyedi és kézzel készített lámpáit új közönség elé tárja, így jutottak el 2018-ban a S/ALON BUDAPESTRE is. A márka azóta is évről évre részt vesz kiállításunkon, hogy legújabb kollekcióit - mint például a Mida termékcsaládot - és technológiai újításait a hazai látogatókkal is megismertesse, és a márka exkluzív hazai forgalmazójának, az Indagroupnak köszönhetően 2021-ben is visszatérnek Magyarországra.
LaFleur / Marc Sadler, Avia és Aria Gold / Zaha Hadid, Mida / Adriano Rachele
A Slamp szellemiségét lassan harminc éve határozza meg a folyamatos technológiai növekedés és a fenntartható gyártási folyamatok, de ez nem tántorítja el őket attól, hogy a jövőben is új anyagokkal és a lámpák előállítását optimalizáló eljárásokkal kísérletezzenek. Ahogy a márka mondja, “értékeink, mint a meghatározott vízió, innováció, törekvés és kísérletezés, velünk együtt fejlődtek.” Ezzel együtt a Slamp anyagok és a gyártás rendkívüli flexibilitása nagyban hozzájárult tervezőik és alkotóik korlátok nélküli önkifejezéséhez.
A Slamp lámpái minden bizonnyal 2021-ben is elkápráztatják a S/ALON BUDAPEST közönségét: egy olyan évben, ahol a legjelentősebb hazai és nemzetközi design brandek és tervezők mellett korunk legégetőbb kérdéseit és az azokra nyújtott úttörő megoldásokat és ötleteket is górcső alá vesszük. Találkozz velünk szeptember 24-26-án és fedezd fel a modern design kincseit!
Borítókép: Avia és Aria Gold / Zaha Hadid